fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Search Engine Optimization

Günümüzde en önemli dijital pazarlama stratejilerinden biri olarak kabul edilen SEO, daha fazla potansiyel müşteriye ve satışa olanak sağlar. Bir web sitenin arama motorlarına uygun şekilde hazırlanması, gerekli düzenlemelerin yapılması ve arama motorlarındaki sıralamalarının yükseltilmesi çalışmalarının tamamı “Search Engine Optimization” ya da Türkçesi ile “Arama Motoru Optimizasyonu” olarak isimlendirilir. SEO çalışmaları kapsamında websitenin daha yüksek sıralama alması, bu sayede daha fazla trafik, potansiyel müşteri ve satışa ulaşması sağlanır. SEO çalışmaları ile ziyaretçinin website deneyimi artırılarak müşteri dönüşümü maksimum seviyeye çıkarılır. SEO çalışmaları kapsamında web sayfasının hem teknik hem de içerik olarak düzenlenmesi, bunun yanı sıra sayfa içi ve sayfa dışı çalışmaların da gerçekleştirilmesi gerekir.

SEO Çalışmalarımız

SEO çalışmaları kapsamında Search Console ve Google Analytics raporları incelenir, robots.txt kontrolü gerçekleştirilir, URL yapısı, hata kontrolleri, kırık bağlantılar, breadcrumb kontrolü, iç ve dış bağlantı kontrolü, canonical kontrolü, yinelenen ve kopya içeriklerin test edilmesi, görsellerin optimize edilmesi, rakip analizi, keyword optimizasyonu, trend aramaların tespit edilerek içeriklerin oluşturulması ve buna benzer birçok çalışma yapılır. Bu çalışmaların yanı sıra websitenin hızı, mobil uyumluluğu, güvenliği ve kullanıcı deneyimine uygunluğu da SEO çalışmaları kapsamında yer alır.

Off page SEO çalışmalarında ise link inşasının başlatılması ve websitenin sıralamalarına direkt olarak etki edecek web sitelerden bağlantı alınması da gerçekleştirilir.

Tüm bu çalışmalar websitenin arama motorlarındaki sıralamalarını yükseltecek ve kişinin – firmanın daha fazla potansiyel müşteriye ulaşmasını sağlayacaktır.

Siz de SEO çalışmalarımızdan yararlanmak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından SEO projesi teklifi alabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Google’da üst sıralara çıkmak için birçok farklı niteliğin bir araya gelmesi gerekir. Kullanıcı deneyimi, hızlı sayfa açılışı, özgün içerik, ziyaretçinin beklentisini karşılama, backlink tablosu ve buna benzer birçok unsur, Google sıralamalarını etkilemektedir.

Google’da üst sıralara çıkmak için SEO çalışmalarımızdan yararlanabilir ve potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkabilirsiniz.

Bir firmanın bir lokasyonda ön sıralarda çıkması için gerçekleştirilen çalışmalara “Yerel SEO” ismi verilir. Örnek olarak Buca’da çilingirlik yapan bir firma için “Buca çilingir” ve “Buca en iyi çilingir” gibi kelimelerde yapılacak olan çalışmalar, “Yerel SEO” olarak nitelendirilir.

Bugüne dek yüzlerce “Yerel SEO” çalışmasını üstlenen firmamız çalışmalarını sürdürmektedir. Siz de çalışmalarımızdan faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

SEO projesi için ihtiyaç duyulan bütçe, çalışmaların kapsamına göre değişkenlik gösterir. Arama hacmi daha geniş ve rekabeti daha yüksek olan SEO projelerinde daha yüksek bütçelere ihtiyaç duyulabilmektedir.

SEO projesi için çalışmanın detayları tam olarak belirlenmeli ve buna yönelik bir fiyat çalışması gerçekleştirilmelidir.