fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

İzmir sosyal medya ajansı – sosyal medya yönetimi danışmanlığı

Kişilerin ve kurumların dünyaya açılmasında en önemli unsurlardan biri olarak kabul edilen sosyal medya, her geçen gün etkisini artırıyor. Dijital pazarlama çalışmaları arasında yer alan sosyal medya yönetimleri, bir kurumun ya da kişinin hedef kitlesine ulaşabilmesini ve bu sayede gelirlerini ve tanınırlığını artırmasına katkıda bulunuyor. Bir kişi ve kurumun hedef kitlesine ulaşabilmesi için sosyal medya hesaplarının doğru şekilde yönetilmesi ve stratejilerinin oldukça iyi şekilde planlanması gerekiyor.

Nokta İşler Dijital Reklam Ajansı olarak hazırladığımız bu içerikte, sosyal medya yönetimini, İzmir sosyal medya ajansı ve İzmir sosyal medya danışmanlığı ifadesinin ne anlama geldiğini, sosyal medyada hedef kitleye ulaşmak için yapılması gerekenleri ve profesyonel sosyal medya yönetimini anlatacağız.

Sosyal medya ajansı nedir?

Sosyal medya ajansı, bir firmanın, bir markanın, kurumun ya da kişinin ürettiği ya da sunduğu hizmetleri, hedef kitlesine ulaşabilecek şekilde sosyal medyada çalışma gerçekleştirir. Bu çalışmalar stratejinin belirlenmesi, içeriklerin hazırlanması ve kampanyaların oluşturulması olarak ifade edilebilir. Sosyal medya ajansları, tüm işlemleri daha hızlı, kaliteli ve hedef kitleye uygun şekilde gerçekleştirdiği için kişilerin ve kurumların beklentisini karşılayacak çalışmaların hızlı şekilde sürdürülebilmesi sağlanır.

İzmir sosyal medya ajansı olarak hizmet sunan Nokta İşler Dijital Reklam Ajansı, bir sosyal medya hesabının daha profesyonel yönetilmesi için kadrosunda alanında uzman kişilerle çalışır, kişilerin ve kurumların müşteri potansiyellerine göre strateji oluşturur. Çalışmalar kapsamında rakip analizi, içerik üretimi, etkili slogan ve başlıklar ile ihtiyaç duyulan tanıtımların yapılması ve hizmet pazarlaması gerçekleştirilmiş olur.

Neden sosyal medyada yer almalısınız?

Günümüzde 3 milyar internet kullanıcısı bulunuyor. Bu 3 milyar kişinin 2 milyarı ise aktif olarak sosyal medyada yer alıyor. Kişilerin bulunduğu sosyal medya mecraları, reklamverenlere hedef kitle ile ilgili dataları sunduğu için reklam dünyasına da buna paralel olarak sosyal medya etrafında şekilleniyor. İşlerini büyütmek isteyen ve hedef kitlesine ulaşmak isteyen kişi ve kurumların sosyal medyada var olması artık bir seçenek değil, zorunluluk olarak görülüyor. Rakip firmaların sosyal medyayı aktif olarak kullanması, firmanın geride kalmasına ve rekabet durumunun ortadan kalkmasına neden olacaktır. Yalnızca reklam çalışmaları için değil, ürünün ya da hizmetin geri dönüşlerinin öğrenilmesi ve buna uygun çalışma gerçekleştirilmesi de sosyal medyanın önemini artırmaktadır.

Sosyal medyanın geleneksel medyadan farkı nedir?

Kendine has dinamikleri olan sosyal medya;, Instagram, Facebook, Twitter, YouTube, LinkedIN ve Pinterest olarak öne çıkıyor. Günümüzde sosyal medyanın geleneksel medyanın önüne geçmesinin en önemli sebebi olarak hedef kitleye ulaşım oranı gösterilebiliyor. Geleneksel medyaya göre hedef kitle belirlemenin ve hedef kitleye ulaşmanın çok daha kolay olduğu, bununla birlikte hedef kitle ile iletişimin de mümkün hale geldiği sosyal medya, maliyet olarak da çok daha uygundur. Kişiler ve kurumlar, sosyal medya yönetimi ve sosyal medya reklamları ile, geleneksel medyaya göre daha az para harcayarak hedef kitlesi ile bağlantıya geçebilir.

İzmir sosyal medya ajansı

İzmir sosyal medya ajansı Nokta İşler Dijital Reklam Ajansı olarak müşterilerimize sosyal medya alanında şu hizmetleri veriyoruz:

Sosyal medya hesaplarının açılması: Nokta İşler Dijital Reklam Ajansı, bir kişinin ya da kurumun sosyal medya hesabı yok ise bu hesapları açarak sosyal medya yönetimi yapılması için gerekli ortamı oluşturur. Nokta İşler, sosyal medya hesabında yer alacak bilgileri ekler; logo, header, slogan, adres ve iletişim bilgilerini sisteme ekleyerek sosyal medya hesaplarını kullanıma hazır hale getirir, ziyaretçilere profesyonel bir ortam hazırlar.

Hedef kitlenin belirlenmesi: Nokta İşler, sosyal medya hesabı yönetilecek kişi ya da kurumun potansiyel müşterilere ulaşabilmesi için çalışma yapar. Hizmet ya da ürünü talep edecek hedef kitle belirlenerek kitleye uygun çalışma gerçekleştirilir.

İçerik hazırlanması: Ürün ve hizmetle alakalı bilgiler ile hedef kitlenin yaş grubu – beklentisi bir araya getirilerek hedef kitleye uygun içerik hazırlanır. Hedef kitlenin yapısına bağlı olarak içerik dili değişebildiği için her marka ve ürün için farklı bir içerik stratejisi izlenir. Böylece hedef kitleyi cezbedecek mesaj hazırlanır.

İçerik paylaşımı: Hedef kitleyi harekete geçirecek şekilde hazırlanan mesaj, hedef kitlenin sosyal medyada en çok yoğunlaştığı saat aralığında paylaşılır. Böylece hazırlanan içerik, hedef kitlenin büyük çoğunluğunun karşısına çıkarılır ve dönüşüm maksimuma ulaştırılır.

Paylaşım takibi ve güncellemeleri: İzmir sosyal medya ajansı Nokta İşler, tüm paylaşımların takiplerini ve güncellemelerini gerçekleştirir. Planlama ve içerik geliştirme ile tüm çalışmalar profesyonel şekilde yürütülür, sosyal medya hesaplarının daha fazla kullanıcı tarafından takip edilmesi için geliştirmeler yapılır.

Web sitesine trafik sağlanması: Sosyal medya yönetimi ile yalnızca sosyal medya hesabında değil, firmanın ya da kişinin web sitesine trafik de sağlanır. Böylece ziyaretçiler hem sosyal medya hesabını ziyaret eder, hem de web siteyi dolaşarak ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgi almış olur.

Analiz ve raporlama: Nokta İşler, tüm çalışmaları sırasında ve sonrasında analiz ve raporlamalar ile sürekli olarak bilgi verir, sosyal medya hesabının gelişimiyle ilgili kişi ve kurumların bilgilendirilmesini sağlar.

Sosyal medya yönetimi neden önemlidir?

Günümüzde neredeyse herkesin bir cep telefonu, bilgisayar ya da tablet gibi bir elektronik cihaza sahip olması, sosyal medya reklamcılığının ya da daha doğru bir ifadeyle dijital pazarlamanın önemini artırıyor. Sosyal medya reklamcılığı ise günün belirli bir kısmını sosyal medyada geçiren ve markaların hedef kitlesi arasında yer alan kişileri – kurumları hedefliyor. Sosyal medya yönetimi ile hedef kitle ile reklam bir araya getirilerek marka bilinirliği, ürün ve hizmet satışı sağlanmış oluyor.

Instagram sosyal medya yönetimi nedir, neden önemlidir?

Her geçen gün daha fazla kişi tarafından kullanılmaya devam eden Instagram, birçok farklı kitlenin yer aldığı ve dijital pazarlama alanında en değerli sosyal medya platformlarından biridir. Dünyada toplam 1 milyar, Türkiye’de ise 36 milyon kullanıcısı bulunan Instagram, doğru kullanıldığı takdirde en önemli sosyal medya platformlarından biridir. Genel olarak kişi ve kurumların sosyal medya çalışmalarında ağırlık kazanan Instagram’da içerik pazarlaması, rakip analizi, kitle analizi ve kullanıcı kazanılması için stratejiler geliştirilir.

Facebook sosyal medya yönetimi nedir, neden önemlidir?

Türkiye’de 40 milyondan fazla kullanıcıya ulaşan Facebook, markaların pazarlama stratejileri için en önemli sosyal mecralardan biri olarak kabul ediliyor. Facebook yönetimi ve reklamları, markanın bilinirliğini artırarak hem internet sitesinin trafiğine hem de ürün – hizmet satışına katkıda bulunuyor. Link paylaşımı, video, gif, anket ve buna benzer içerikler, kişilerin ve kurumların ilgisini çekebiliyor. Facebook’ta gerçekleştirilecek sosyal medya çalışmaları, reklamverenlere kısa süre içinde dönüşüm imkanı sunuyor.

Twitter sosyal medya yönetimi nedir, neden önemlidir?

350 milyondan fazla kullanıcıs olan Twitter, daha çok bilgi aktarımının gerçekleştirildiği sosyal medya mecrasıdır. Twitter, baber odaklı bir hedef kitlesi olan kişiler – kurumlar için uygundur. Twitter’da paylaşılan bir içerik, viral olması halinde binlerce kişiye hızlı şekilde ulaşabilir. Bu nedenle Twitter da en önemli sosyal medya mecraları arasında yer almaktadır.

YouTube sosyal medya yönetimi nedir, neden önemlidir?

Günümüzde en çok kullanılan video platformu olan YouTube, reklam çalışmaları gerçekleştirilen alanlar arasında yer almaktadır. Video içerik pazarlaması ile YouTube’da yer alan hedef kitleye uygun reklam çalışması yapılabilmektedir.

LinkedIn yönetimi nedir, neden önemlidir?

LinkedIn, kişilerin iş bağlantılarını güçlendirmeye olanak sağlayan bir sosyal medya platformudur. Profesyonel firmalar ve iş dünyası ile ilgili detaylı bilgilerin alınabileceği LinkedIn, firmaların profesyonel şekilde yönetmesi gereken sosyal medya mecraları arasında yer alır.

İzmir sosyal medya yönetimi fiyatları

İzmir ve çevresinde sosyal medya yönetimi hizmetlerinden yararlanacak olan kişi ve kurumların en çok araştırdığı konular arasında da İzmir sosyal medya yönetimi fiyatları ve İzmir sosyal medya yönetimi ücretleri yer alıyor. İzmir sosyal medya yönetimi fiyatları ve İzmir sosyal medya yönetimi ücretleri, gerçekleştirilecek çalışmalara bağlı olarak değişkenlik gösteriyor. Hesap yönetimi, hazırlanacak içerik sayısı ve kişinin – kurumun beklentileri, sosyal medya yönetimi fiyatlarını değiştiren unsurlar arasında kendine yer buluyor.

Siz de sosyal medya yönetimi fiyatları hakkında bilgi almak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından sosyal medya yönetimi fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

İzmir en iyi sosyal medya ajansları

İzmir ve çevresinde sosyal medya yönetimi almayı düşünen kişi ve kurumların en çok araştırdığı konular arasında da “İzmir en iyi sosyal medya ajansları” , “İzmir en iyi sosyal medya yönetimi” ve “İzmir en iyi sosyal medya danışmanı” gibi ifadeler yer alıyor.

Bir sosyal medya ajansı, bir kişinin ya da kurumun sosyal medya araçlarını profesyonel şekilde yönetebilmesini, hedef kitlesine ulaşmasını ve en iyi etkileşimini almasını sağlar. Tüm bu çalışmalar, alanında uzman kişiler tarafından gerçekleştirilir ve belirli aralıklarla test edilerek analizler yapılır.

Nokta İşler Dijital Reklam Ajansı, bugüne dek yönettiği 60’dan fazla sosyal medya hesabıyla çalışmalarını sürdürmekte, firmaların dijital dünyaya adım atmasına profesyonel hizmet sunmaktadır.

Nokta İşler; sosyal medya hesabı kurulumu, rakip analizi, hedef kitle analizi, içerik takvimi, kreatif tasarımlar, marka onay süreci, paylaşım sağlama, etkileşim stratejisi, sektörel hashtag kullanımı, moderasyon hizmeti, trend takibi ve dönemlik kampanya çalışmaları gerçekleştirir. 

Siz de “İzmir en iyi sosyal medya ajansı” arayışlarını sürdürüyorsanız, doğru yerdesiniz.