fbpx
Skip to content Skip to sidebar Skip to footer

Google Ads

Dijital pazarlama çalışmaları arasında en önemli faktörlerden biri olarak kabul edilen Google Ads, bir hizmetin ya da ürünün çok kısa süre içinde potansiyel müşterilerin karşısına çıkmasını sağlar. Reklamverenlere hedef kitlelere ulaşabilmesi için olanak sunan Google Ads, arama sonuçlarında, görüntülü reklamlarda, video reklamlarında, uygulama reklamlarında ve buna benzer birçok alanda kullanılabilir.

Dijital pazarlama çalışmaları arasında en önemli faktörlerden biri olarak kabul edilen Google Ads, bir hizmetin ya da ürünün çok kısa süre içinde potansiyel müşterilerin karşısına çıkmasını sağlar. Reklamverenlere hedef kitlelere ulaşabilmesi için olanak sunan Google Ads, arama sonuçlarında, görüntülü reklamlarda, video reklamlarında, uygulama reklamlarında ve buna benzer birçok alanda kullanılabilir.

Google Arama Reklamları

Google Arama Reklamları, Google’da yapılan aramaları hedefleyen bir reklam çalışmasıdır. Arama reklamlarında reklamverenlerin belirlediği anahtar kelimeler, arama gerçekleştiren kişilerin kelimeleriyle eşleşirse bu reklamlar potansiyel müşterilere gösterilmiş olur. Reklamverenler Google arama reklamlarında istediği konumda, istediği anahtar kelimede, istediği saatte ve cihazda reklam gösterebilmekte, bu sayede reklamverenler reklamın tam kontrolünü sağlayabilmektedir.

Google Arama Reklamları, en çok dönüşüm elde edilen reklam çalışmaları olarak kabul edilmektedir.

Google Görüntülü Reklamlar

Google Görüntülü Reklamları, Google’ın Google Display Network ismiyle oluşturduğu portalda yayınlanan reklamlardır. Banner ya da resim formatında olan Google Görüntülü reklamları, Google ile anlaşması bulunan websitelerinde, mobil uygulamalarda ve YouTube platformlarında görüntülenmekte ve potansiyel müşterilerin karşısına çıkmaktadır.

Google Görüntülü Reklamları, hedef kitlenin ilgi alanlarına, davranışlarına ve diğer demografik özelliklerine göre hedeflenebilmekte ve bu sayede reklamın ilgili kişiye ulaşabilmesine olanak sağlamaktadır. Google arama reklamlarına göre daha uygun maliyetle gerçekleştirilebilen Google Görüntülü Reklamları, marka değerinin artmasına ve yeni müşterilerin keşfedilmesine yardımcı olmaktadır.

Google Video Reklamlar

Google Video Reklamları, YouTube ve Google Display Network’te yayınlanan ve video formatında olan reklam çalışmalarını kapsar. Kişilerin ve firmaların hedef kitlesine daha etkili şekilde ulaşabilmesine olanak sağlayan Google Video Reklamları, hedef kitlenin ilgi alanlarına, davranışlara ve demografik özelliklere göre ayrıştırılabilmesine yardımcı olur. Google Video Reklamları’nda kişiler ve kurumlar, diğer tüm reklam çalışmalarında olduğu gibi reklam bütçesini kontrol edebilir, hedef kitleye uygun fiyatlarla ulaşabilir.

Google Uygulama Reklamları

Google Play Store, YouTube, Google Arama ve diğer uygulamalarda kullanılabilen Google Uygulama Reklamları; mobil uygulama indirme, kullanma ve etkileşimlerini artırmak için tasarlanan reklamlardır. Reklamverenlerin mobil uygulamalarını tanıtmalarını ve indirme sayısını artırmayı hedefleyen Google Uygulama Reklamları, reklamverenlerin doğru kişilere ulaşabilmesine yardımcı olur. işletmelerin potansiyel müşterilerine ulaşabilmesine olanak sağlayan Google Uygulama Reklamları, her geçen gün daha fazla kişi ve kurum tarafından tercih edilmektedir.

Siz de Google Ads reklam çalışmalarımızdan faydalanmak ve aklınıza takılan sorulara yanıt bulmak için bizimle iletişime geçebilir, yapacağımız görüşmenin ardından Google Ads ile potansiyel müşterilerinizin karşısına çıkabilirsiniz.

Sık Sorulan Sorular

Reklamverenlerin belirleyeceği ve hedef kitlesine uygun anahtar kelime çalışması yapılmasının ardından reklamlar Google arama sonuçlarında ve diğer web sitelerinde yayınlanır. Reklamverenler bu reklamlara tıklama başına veya gösterim başına ödeme gerçekleştirir.

Google Ads için ihtiyaç duyulan bütçe, reklam kampanyası yapılacak olan anahtar kelimelere, bu anahtar kelimelerin rekabetine, reklam yayınlanacak olan lokasyonun büyüklüğüne, reklamın türüne ve buna benzer detaylara göre değişkenlik gösterir.

Google Ads’te ihtiyaç duyulan bütçeyle ilgili detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Google Ads kampanyası sonunda elde edilen raporlarda, reklam kampanyasının toplam tıklama sayısı, gösterim sayısı, reklamın tıklanma oranı, reklamın maliyeti ve dönüşüm oranı ile buna benzer birçok detaya ulaşılabilmekte ve kampanyanın başarı oranı ölçülebilmektedir.